رسالت گوگل فرست

آیا می دانید سالانه دست کم چند صد میلیون دلار ارز بابت پرداخت به تبلیغات کلیکی آنلاین مانند Adwords و امثال آن، از کشور خارج می شود.

ممکن است بگویید، این هم، روی آن همه خرج و برج و ارز-بری دیگر که در کشور اتفاق می افتد!

ولی این تنها یک روی ماجرا است! روی دیگر این است که درک کنیم این همه هزینه بابت چه آورده ای است؟

همه صاحبان مشاغلی که بصورت “پرداخت-به-ازای-کلیک” یا همان “Pay Per Click” تبلیغ می دهند، به دنبال بازگشت بیشتری بر سرمایه خود در طول زمان هستند. یعنی در ازای تبلیغات انجام شده، منتظرند که در طول زمان به مرجعی شناخته شده در کار خود تبدیل شوند و دیگر نیاز به تبلیغات به شکل اولیه نداشته باشند.

از طرفی، رسیدن به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو نیاز کسب و کارها بوده و آنان بیش از پیش به دنبال افزایش تناسب بازدهی سرمایه یا ROI هستند. از طرف دیگر، بازار ایجاد شده توسط دلالان تبلیغات کلیکی منجر به استنباط بازدهی متناسب با میزان هزینه کرد در این نوع تبلیغات نمی شود.

رسالت گوگل فرست به عنوان یک مجموعه فعال در زمینه بهبود کسب و کارهای اینترنتی، “کمک به صاحبان مشاغل” به جهت به روز رسانی وضعیت وب سایت خود در موتورهای جستجو است.

بهبود رتبه وب سایت یعنی ارتقای میزان ورودی به آن، نمایش بهتر در صفحه جستجوی نتایج در موتورهای جستجو، و سایر مواردی که منجر به برگشت سرمایه بهتر از طریق درگاه تعامل بین خریداران کالا و خدمات و صاحبان مشاغل شود.

گوگل فرست سعی دارد تا با “توانمندسازی صاحبان کسب و کار” در عین کاهش هزینه های تبلیغاتی، بهبود نحوه نمایش در موتورهای جستجو را برایشان به ارمغان بیاورد.

در این مسیر آموزش همگانی و رسیدن به هدف برای عموم مسیری دشوار بوده و همگان با فعالیت های پیچیده و متنوعی که هر روز نیز “به-روز” می شود روبرو هستند.

لذا کمک فعالان این رشته که در قالب “فرصت های شغلی” در این وبسایت آمده می تواند مثمر ثمر باشد.